Impacto

zespół muzyki kubańskiej

Zespół IMPACTO powstał w 1989 roku na Kubie. Początkowo był formacją breakdance, potem hip hop z sekcją wokalną. Grupa przybyła do Polski po raz pierwszy w 2002 roku na serię letnich, plażowych koncertów oraz klubowe granie w Warszawie. Zespół został przyjęty niezwykle ciepło, co zaowocowało następnymi trasami koncertowymi. W sumie w latach 2002-2010 Kubańczycy odwiedzili nasz kraj 8 razy. W Polsce zagrali ponad 300 koncertów oraz wydali płytę nakładem wydawnictwa Kolporter/ Ferment, która sprzedała się w ilości ok. 20 tys. egzemplarzy.

W roku 2006 zespół otrzymał 9 nominacji i zdobył 3 nagrody za clip Fuacata na najważniejszym festiwalu teledysków na Kubie - Lukas Festival.

Choć skład zmieniał się kilkakrotnie, niezmiennie liderem jest założyciel Guillermo Bastida EL PERSONAJE. Obecnie towarzyszy mu drugi wokalista DARIEL EL PERVERSO. Panowie są jednocześnie autorami muzyki i tekstów wszystkich utworów. Dziś swoją muzykę określają jako reggaeton i latin urban.

Po kilku latach przerwy IMPACTO znowu zawitało do Polski na kolejną trasę koncertową. Zespół wystąpi tego lata na koncertach Siła Muzyki Radia Zet oraz wielu innych imprezach w całej Polsce.

Pooglądaj

Oferta koncertowa

Zaproś Impacto do siebie i nie martw się o oprawę techniczną, rezerwuj już teraz.

Koncerty w Polsce na lato 2018 z Kinnie Music Tour ciągle do rezerwacji.

Marcin Zabłocki, +48 530 771 110